Кремль боїться успіхів України, інтеграція до ЄС ще більше розізлить Путіна“Є побоювання, що інтеграція з ЄС може ще більше розізлити Путіна. Я згоден з тим, що це може ще більше роздратувати Путіна, і я бачу це з недавніх статей пана Медведєва. Але це означає, що у Кремлі починають побоюватися успіхів України. Це дійсно важливо для всіх нас зрозуміти”, – сказав Кубілюс в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Пан Кубілюс визнав, що “Росія є фактором” того, що ЄС недостатньо готовий прийняти Україну як член організації.
“Деякі люди у деяких європейських столицях кажуть: ми не можемо запропонувати Україні більш амбітний інтеграційний порядок денний навіть щодо ЄС, тому що це може спровокувати Путіна. Ми говоримо протилежне: якщо ми в Європі хочемо мати чітку стратегію щодо Росії з дуже чіткою метою – як допомогти не Путіну, а як допомогти російському суспільству у перетворенні цієї країни назад до демократії – тоді ми повинні розуміти, що приклад успіху України – один із інструментів, які ЄС має у своїх руках, щоб допомогти також Росії”, – пояснив Кубілюс.
Він додав, що успіх України можна забезпечити лише через євроінтеграцію України. “Це те, що ми включили до нещодавно прийнятого нами звіту Європейського парламенту про політику ЄС щодо Росії. Ми дуже чітко сказали, що одним з елементів цієї стратегії щодо Росії має бути інтеграція країн Східного партнерства, і особливо України, до ЄС. Це те, що ми вважаємо дуже важливим”, – запевнив депутат Європарламенту.