Аспен Інститут Київ провів третій семінар “(Пере)осмислення суспільного договору України”
17 червня Аспен Інститут Київ провів третій семінар “(Пере)осмислення суспільного договору України” наживо. У семінарі взяли участь народні депутати України, представники Кабінету міністрів, судової влади, фахівці юридичної галузі, держслужбовці вищого рівня та діячі культури.
У вітальному слові Denis Poltavets, директор програмного розвитку Аспен Інституту Київ, сказав, що проєкт “(Пере)осмислення суспільного договору України” є осьовим для Аспен Інституту Київ, адже зараз у суспільстві є великий запит на напрацювання візії майбутнього. Тому Інститут заохочує рефлексії на тему суспільного договору.
Аспен Інститут Київ провів третій семінар “(Пере)осмислення суспільного договору України”
Думки, які обговорювалися під час семінару 👇
🔹Необхідно активно залучати українську громаду, яка проживає за кордоном, до процесу формування суспільного договору. Думки тих, хто тимчасово виїхав, досвід та ресурси можуть бути цінними для розвитку українського суспільства.
🔹Перегляд соціальних гарантій може включатись до суспільної угоди. З урахуванням очікуваного повернення з війни близько 3 мільйонів ветеранів, держава повинна активно думати про те, як забезпечити їм та їх сімʼям соціально-економічну підтримку.
🔹Має бути конкуренція економічних стратегій. Своєю чергою, вдала реалізація економічної стратегії є необхідною для сталого розвитку країни.
🔹Необхідно продовжити вирішення питання про розподіл владних повноважень та компетенцій між громадами та центральною владою. Співвідношення між ними вимагає аналізу та ухвалення оптимальних рішень для ефективного управління країною.
🔹Питання національної ідентичності та самоусвідомлення є важливими для України. Для формування єдності та згуртованості суспільства потрібно приділити увагу спільному громадянському наративу.
🔹Для сталого розвитку держави неуникненними вбачаються зміни до Конституції. Вони можуть стосуватися соціальних та економічних гарантій, відносин “держава-громадянин” тощо.
🔹Питання статусу національних меншин вимагає обговорення та пошуку реалістичних варіантів відповіді.
🔹Вирішення проблеми корупції та популізму актуальні для суспільства. Необхідно активно їм протидіяти та зосередитись на побудові прозорої системи управління з чітким розподілом відповідальності.
🔹Питання екологічної кризи вимагають негайної уваги. Необхідно розробити стратегії та дії для зменшення негативного впливу на довкілля та збереження природних ресурсів. Зокрема, для запобігання та швидкого реагування на такі ситуації, як сталася на Каховській ГЕС.
🔹Культурна галузь в Україні часто недооцінюється та не отримує достатньої уваги і підтримки. Це негативно впливає на її розвиток та роль в суспільстві.
Необхідно також звертати увагу на теми, які не отримують достатньої публічної уваги, але мають важливе значення. Ці питання залишаються актуальними незалежно від інтенсивності громадського обговорення.
Аспен Інститут Київ провів третій семінар “(Пере)осмислення суспільного договору України”
Семінар модерували Денис Полтавець, директор програмного розвитку Аспен Інституту Київ, та Роман Кобець, науковий співробітник Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України.
Проєкт «Суспільний договір для України» реалізується за підтримки NED (National Endowment for Democracy).
Детальніше за посиланням на сайті: https://aspeninstitutekyiv.org/aspen-instytut-kyiv-proviv-tretii-seminar-pere-osmyslenni[…]septsiia-ta-instytutsionalizatsiia-sotsialnoho-kontraktu/.

Джерело: Наталія Яресько