СОЦІАЛЬНО-МИСТЕЦЬКИЙ ПРОЕКТ “ПЛЮС 1”

Мар’ян Присяжнюк

ТВОЄ ЖИТТЯ

Мар’ян Присяжнюк

Проведення вуличної експозиції в українських та європейських містах сприятиме персоналізації втрат у війні з Росією і привертатиме увагу до проблеми руйнування сім’ї, що відбувається через втрату одного з її членів.

Місія проекту:

Сім’я завжди була невід’ємною частиною суспільства, її фундаментом. Проект покликаний зберегти пам’ять про загиблих героїв та привернути увагу суспільства до проблеми руйнації сім’ї. Втрата одного з членів сім’ї несе за собою руйнацію родини, а руйнація родини метастазує на тілі всього суспільства.

Опис проекту

Вулична експозиція, присвячена сім’ям військових, загиблих на війні. Проект складається з фотографій, на яких зафіксовані члени сімей солдатів із пам’ятними речами, з якими вони асоціюють загиблого героя. Відомі українські письменники розповідатимуть історії загиблих воїнів у формі художніх есе, завдяки авторському почерку розкриваючи свій, неповторний світ кожного героя проекту. Об’єднавши в одній експозиції світлини, есе та особисті речі, проект конструює свій власний, абсолютно автентичний асоціативний ряд, вибудовуючи наратив між неживим предметом та справжньою людиною.

Шляхи реалізації

Апелюючи до втомленого та дезорієнтованого українського суспільства крізь ситуацію, в якій опинились українські сім’ї, що втратили близьку людину на війні, а також до суспільств країн Європи та Америки, ми привертаємо увагу країн старої демократії — Європи, США, Канади, Японії, громадяни яких виражають Україні безпосередню підтримку. А також які через політико-правові центри здатні безпосередньо впливати на ситуацію в Україні, що поступово збільшуватиме нашу перевагу у протистоянні з Росією.